• +420 732 653 601

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy

Pokládka a realizace dřevěných podlah

Příklad cenové nabídky realizované zakázky:

Pokládka parketové podlahy včetně materiálu – 45m²

Příprava a montáž:
Vysátí a příprava podkladu 25,-/m²
Pokládka parket 290,-/m²
Broušení parket 160,-/m²
Povrchová úprava (olej) 2 vrstvy 170,-/m²
Instalace obvodových lišt 75,-/m
Montáž přechodových/ukončovacích lišt 180,-/ks
Doprava 500,-/den
Materiál:
Dubové parkety 765,-/m²
Lišty 55,-/m
Přechodové profily 230,-/ks
Práce celkem: 33.175,-
Materiál celkem: 36.735,-
Konečná cena zakázky

69.910,-

Dřevěné podlahy jsou nádherná přírodní podlahová krytina s jedinečnými vlastnostmi. Vynikají přirozeným vzhledem s nádhernou kresbou a mají velice příjemný, lehce pružný povrch. Dřevo je navíc zcela ekologický materiál, který se snadno renovuje a lze mu i opakovaně navrátit původní vzhled.

Dřevěné podlahy se vyrábějí z různých druhů dřevin od dubu a buku přes habr, olši nebo třešeň. V posledních letech pronikly na náš trh i podlahy korkové a získaly si na něm pevnou pozici. Mezi dřevěné podlahy se řadí i exotický bambus, který sice je travina, ale podlahy z něj vyrobené mají obdobnou kvalitu jako dřevěné.
Dřevěné podlahy jsou dostupné v mnoha provedeních od klasických prkenných přes parkety a mozaiky až po podlahy plovoucí s různými systémy montáže. Dostupné jsou jak v masivním provedení, vyrobeném z jediného kusu dřeva, tak i jako sendvičové, zhotovené z několika různých vrstev dřeva nebo i jiných materiálů. Svrchní vrstvu ovšem vždy tvoří dřevo.

Pokládka jednotlivých typů dřevěných podlah a dřevěných teras se technologicky liší a pro dosažení skvělého výsledku s dlouhou životností je vhodné svěřit její realizaci specializované firmě. Rádi vám zajistíme položení klasické dřevěné podlahy, parket, mozaiky nebo plovoucí podlahy.