Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy

Pokládka a realizace dřevěných podlah

Dřevěné podlahy jsou nádherná přírodní podlahová krytina s jedinečnými vlastnostmi. Vynikají přirozeným vzhledem s nádhernou kresbou a mají velice příjemný, lehce pružný povrch. Dřevo je navíc zcela ekologický materiál, který se snadno renovuje a lze mu i opakovaně navrátit původní vzhled.

Dřevěné podlahy se vyrábějí z různých druhů dřevin od dubu a buku přes habr, olši nebo třešeň. V posledních letech pronikly na náš trh i podlahy korkové a získaly si na něm pevnou pozici. Mezi dřevěné podlahy se řadí i exotický bambus, který sice je travina, ale podlahy z něj vyrobené mají obdobnou kvalitu jako dřevěné.
Dřevěné podlahy jsou dostupné v mnoha provedeních od klasických prkenných přes parkety a mozaiky až po podlahy plovoucí s různými systémy montáže. Dostupné jsou jak v masivním provedení, vyrobeném z jediného kusu dřeva, tak i jako sendvičové, zhotovené z několika různých vrstev dřeva nebo i jiných materiálů. Svrchní vrstvu ovšem vždy tvoří dřevo.

Pokládka jednotlivých typů dřevěných podlah se technologicky liší a pro dosažení skvělého výsledku s dlouhou životností je vhodné svěřit její realizaci specializované firmě. Rádi vám zajistíme položení klasické dřevěné podlahy, parket, mozaiky nebo plovoucí podlahy.