• +420 732 653 601

Pokládka bambusové podlahy

Dřevěné podlahy

Bambus je relativně nová podlahová krytina, která má podobné vlastnosti a způsob pokládky jako dřevěné a korkové podlahy. Bambusové podlahy jsou dostupné v různých provedeních od klasických parket až po plovoucí systémy. Různé typy bambusových podlah se pokládají různým způsobem.

Pokládku bambusové podlahy raději svěřte odborníkům

Pokládka bambusové podlahy vyžaduje naprostou přesnost a pečlivost. Jedná se o odbornou práci, kterou by měl ideálně realizovat zkušený podlahář s dostatečným cvikem a zkušenostmi. Pokud se tedy chcete pustit do pokládky bambusové podlahy svépomocí, raději ještě jednou zvažte, za oplýváte dostatečnou zručností a zda máte na práci dostatek času. Obzvlášť, pokud se pouštíte do pokládky bambusové podlahy poprvé, můžete v průběhu práce narazit na rozličné obtíže a položení podlahy vám určitě bude trvat déle než profesionální firmě.

Úskalí pokládky bambusové podlahy svépomocí

Bez zkušeností a cviku je při pokládce bambusové podlahy téměř nemožné dosáhnout perfektního výsledku. Zvažte tedy dobře své schopnosti i časové možnosti. Při neodborně provedené pokládce podlahy nebo jiné neodborné manipulaci s materiálem se také většinou mění jeho záruční podmínky v neprospěch zákazníka.

Nepodceňujte přípravu povrchu

Prvním krokem při pokládce bambusové podlahy je příprava podkladového povrchu. Ten by měl být naprosto rovný, čistý a dokonale suchý. Je třeba také posoudit je ho zbytkovou vlhkost. Vždy je vhodné, když stav podkladového povrchu posoudí odborník podlahář. Pokud dojde k položení podlahy na špatně připravený povrch nebo špatnému odhadu vlhkosti, může se hotová bambusová podlaha následně odchlipovat od podkladu, vlnit se nebo se na ní mohou tvořit různé deformace Pokud se rozhodnete využít při pokládce bambusové podlahy služeb naší firmy, zajistíme kompletní realizaci všech prací od a až po zet včetně profesionálního posouzení podkladového povrchu a veškerých přípravných prací.

Jak postupovat při pokládce bambusové podlahy

Postup pokládky bambusové podlahy vždy závisí na jejím typu. Bambusové parkety se pokládají podobně jako parkety dřevěné a pokládka plovoucí bambusové podlahy se v principu neliší od pokládky dřevěných nebo korkových plovoucích podlah.
Pokojová teplota v místnosti, kde se pokládka bambusové podlahy realizuje, by měla být mezí 18 a 25 stupni, ideální vlhkost vzduchu je mezi 40 a 65 %.
Odstín jednotlivých segmentů bambusové podlahy se může i výrazněji lišit, proto je vhodné při pokládce uplatnit výtvarný cit a segmenty různých odstínů esteticky rozmístit po celé ploše podlahy. Zajímavých barevných efektů lze dosáhnout i náhodným kombinováním bambusových segmentů z několika různých balení.
Hotovou podlahu lze ještě opatřit lištami.

Výhody pokládky bambusové podlahy od nás

  • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou pokládku bambusových podlah včetně realizace všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
  • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
  • S pokládkou nejen bambusových podlah máme mnoholeté zkušeností.
  • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
  • Používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
  • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované podlahy.
  • Realizujeme pokládku bambusových podlah na malých i rozměrných plochách.
  • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim položíme bambusovou podlahu přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat návštěvu našeho technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, emailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám pokládku podlahy přesně podle Vašich představ.