• +420 732 653 601

Pokládka korkové podlahy

Dřevěné podlahy

Korek je ideální podlahová krytina. Na trhu je dostupná řada různých systémů korkových podlah. Postup jejich pokládky se navzájem liší.

Pokládka korkové podlahy vyžaduje zručnost a pečlivost

Pokládka korkové podlahy může vypadat jako hračka. Jedná se ale o odbornou práci, která vyžaduje značnou dávku cviku i zručnosti. Bez dostatečné praxe je náročné dosáhnout při pokládce korkové podlahy perfektního výsledku. Než se tedy rozhodnete, zda bude pokládku korkové podlahy realizovat svépomocí nebo využijete služeb profesionálů, opravdu dobře zvažte jak své schopnosti a časové možnosti, tak i případné finanční ztráty při nepodařené práci. Při neodborné pokládce podlahy se navíc obvykle mění záruční podmínky materiálu v neprospěch zákazníka. Pokud tedy nemáte zkušenosti s pokládkou korkové podlahy, je ideálním řešením přenechat práci profesionálům, kteří vám zaručí perfektní výsledek.

Dokonalá příprava povrchu je základ

Před započetím pokládky korkové podlahy je třeba pečlivě připravit podkladový povrch. Pro všechny typy korkových podlah platí, že by podkladový povrch měl být naprosto rovný, čistý a suchý. Před položením korkové podlahy je mj. třeba posoudit zbytkovou vlhkost podkladu. Pokud přípravu podkladu podceníme, mohou se na hotové podlaze objevit nerovnosti a deformace nebo se podlahová krytina může záhy začít odlepovat. .Ideální podkladovou vrstvou je beton, anhydrit a dřevovláknité nebo dřevotřískové desky. Je-li podkladová plocha z betonu nebo z anhydritu, je třeba při instalací korkové použít parozábranu.

Pokládka korkové podlahy s klikovým zámkem

Lamely korkové podlahy s klikovým zámkem jsou na spodní straně opatřeny vyrovnávací korkovou podložkou, která nahrazuje podkladovou vrstvu např. z mirelonu. Stačí pod ně nainstalovat pouze izolační fólii proti vlhkosti. Lamely se skládají pomocí stahováků. Při práci je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození hran korkových lamel.

Pokládka korkových dlaždic

Nejrozšířenějším typem korkových podlah jsou masivní nebo sendvičové dlaždice s tloušťkou obvykle v rozmezí 4 až 8 mm. Pokládají se celoplošným lepením, při kterém je nezbytná naprostá přesnost a preciznost. Při lepení korkových dlaždic je důležité použít vhodné podlahářské lepidlo určené jako pro dané dlaždice tak i pro konkrétní podkladový povrch.

Úprava povrchu korkové podlahy

Jakmile je korková podlaha položena, je ještě před zahájením užívání třeba ošetřit její povrch. Dlaždice s neupraveným povrchem je po položení třeba lehce přebrousit a očistit od prachu. Poté se nanese první vrstva laku a povrch se opět lehce přebrousí. Tento postup se ještě čtyřikrát opakuje. Dlaždice s lakovaným povrchem a plovoucí korkové podlahy se také ihned po položení lakují, aby se ošetřily spáry mezi jednotlivými segmenty. Není ovšem nutné lakovat je opakovaně.

Výhody pokládky korkové podlahy od nás

  • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou pokládku korkových podlah včetně realizace všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
  • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
  • S pokládkou nejen korkových podlah máme mnoholeté zkušeností.
  • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
  • Používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
  • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované korkové podlahy.
  • Realizujeme pokládku korkových podlah na malých i rozměrných plochách.
  • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim položíme korkovou podlahu přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat návštěvu našeho technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, emailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám pokládku podlahy přesně podle Vašich představ.