• +420 732 653 601

Elastické podlahy

Elastické podlahy

Pokládka a realizace elastických podlah

Příklad cenové nabídky realizované zakázky:

Pokládka lepené vinylové podlahy včetně materiálu – 57m²

Příprava a montáž:
Vysátí a příprava podkladu 25,-/m²
Pokládka vinylu 185,-/m²
Instalace obvodových lišt 75,-/m
Montáž přechodových/ukončovacích lišt 180,-/ks
Doprava 500,-/den
Materiál:
Krytina 399,-/m²
Lišty 42,-/m
Přechodové profily 230,-/ks
Lepidlo na LVT 28,-/m²
Práce celkem: 17.560,-
Materiál celkem: 27.297,-
Konečná cena zakázky

44.857,-

Elastické podlahy jsou relativně moderním typem podlah. Patří mezi ně vinylové, kaučukové a PVC podlahy, linoleum a marmoleum. Elastické podlahy mají pružný a měkký povrch, který je příjemný na nášlap a šetří naše klouby. Jejich další velkou výhodou je snadná údržba a relativně jednoduchá pokládka.

Elastické podlahy se pokládají jako celoplošná podlahová krytina. Dostupné jsou jako vekoplošné, kdy se pokládají celé velké pláty podlahové krytiny, i jako jednotlivé dílce, která je možné skládat klasicky tak do moderních nebo mozaikových vzorů. Elastické podlahy se vyrábějí v široké škále barev a vzorů, mezi kterými si vybere každý. Dostupné jsou jak jednobarevné, se vzory dřeva, kamene, teraca nebo dlaždic, tak i s ornamenty a obrázky. Pokud chcete, aby vaše podlaha byla zcela originální, můžete dokonce nakombinovat i různá barevná provedení a sestavit z nich jedinečný a osobitý vzor. Vždy je ale vhodné kombinovat pouze elastické podlahové stejného typu a s totožnou povrchovou úpravou. Jistou nevýhodou elastických podlah je životnost nižší než životnost masivního dřeva nebo kamene či dlažby. Na druhou stranu je ale rozdíl v životnosti kompenzován jejich obvykle nižší cenou.

Pokud jste se rozhodli pro instalaci elastické podlahy, rádi odborně a profesionálně zrealizujeme její pokládku. Postaráme se o vše od přípravy povrchu přes nalepení a oříznutí krytiny až po vytvoření spár a obvodových lišt. Vy ušetříte čas i námahu a budete se těšit ze skvěle položené nové podalhy.