• +420 732 653 601

Kaučukové podlahy

Elastické podlahy

Kaučukové podlahy jsou perfektní podlahovou krytinou do obytných místností, kanceláří, úřadů, škol i hotelů a ubytoven. Snesou i vysokou zátěž a uplatní se i na domovních chodbách, ve vstupních halách a ostatních hojně zatěžovaných prostorách. Vyrábějí se ze syntetického kaučuku nebo směsi kaučuku syntetického a přírodního, pouze velice ojediněle se setkáme s kaučukovou podlahovou krytinou v čistě přírodní formě. Přírodní kaučuk je totiž sice obnovitelný, ale omezený zdroj, a cena čistého přírodního kaučuku je vysoká.

Výhody kaučukových podlah:

  • Kaučukové podlahy jsou vysoce odolné proti mechanickému opotřebení i otěru a dokonce i vůči ohni. Navíc se téměř neopotřebovávají.
  • Kaučuk je vysoce elastický materiál, který poskytuje vysoký komfort při chůzi. Kaučuková podlaha šetří naše klouby a je vhodná i do tělocvičen, tanečních sálů a fitness center.
  • Kaučuk také výborně tlumí hluk, nárazy i zvuk kroků. Je vhodný do všech místností, kde hluk snadno proniká podlahou do spodního patra, tudíž ho ocení i majitelé bytů v panelových domech, kde je prostupnost hluku mezi jednotlivými byty palčivým problémem.
  • Kaučuk je vysoká odolný vůči působení vlhkosti, vody a tekutin. Bez obav je můžeme instalovat do kuchyní i koupelen.
  • Velkou výhodou kaučukových podlah je snadná údržba. Nepřilnuté nečistoty a prach stačí zamést smetákem nebo vysát. Při silnějším znečištění kaučukovou podlahu jednoduše umyjeme vlažnou vodou s šetrným čistícím prostředkem. Kaučukové podlahy je dokonce možné čistit i strojově.
  • Kaučukové podlahy jsou vhodné i na podklad, který je pro ostatní podlahové krytiny nevhodný. Lze je položit dokonce i na pozinkovaný plech. Důležité ale je, aby byl povrch podkladu rovný, jelikož kaučuková podlaha, stejně jako ostatní pružné podlahové krytiny, kopíruje linie podkladu.
  • Kaučukové podlahy jsou zdravotně nezávadné. Správně položená kaučuková podlaha v podstatě nemá spáry, snadno se udržuje a je naprosto hygienická. Kaučukové podlahy jsou tedy vhodné pro alergiky, astmatiky, osoby s respiračními potížemi a lze je instalovat i v nemocnicích a zdravotnických zařízeních nebo ve výrobnách potravin a dalších potravinářských provozech. Jsou vhodné i do mateřských škol a dětských center.

Kaučukové podlahy jsou dostupné v široké škále provedení

Kaučukové podlahy jsou na našem trhu k dostání v mnoha barevných variantách a s různými typy povrchu. Vždy tedy můžeme zvolit variantu, která vyhovuje našim potřebám a skvěle podtrhne vzhled místnosti. Při výběru se můžeme orientovat jen podle naší fantazie a vybrat barevné podání, které nejlépe ladí s zařízením a charakterem prostor a povrch, který je nám nejpříjemnější.