• +420 732 653 601

Pokládka linolea

Elastické podlahy

Linoleum je možné položit dvěma základními způsoby. První možností je volné položení linolea, druhou je jeho celoplošné nalepení. Obě tyto techniky vyžadují řemeslnou zručnost, pečlivost a přesné dodržení pracovních postupů.

Jak postupovat a na co si dát pozor při pokládce linolea

 • Prvním krokem je správné posouzení podkladu a jeho pečlivá příprava. Podladový povrch by měl být naprosto rovný a dokonale suchý a čistý. I drobné nedostatky podkladového povrchu se výrazně projeví na vzhledu položeného linolea.
 • Nejčastější chybou při pokládání linolea je špatné oříznutí jeho jednotlivých dílů nebo okrajů. Pokud nepostupujeme s dostatečnou pečlivostí, může se nám snadno stát, že linoleum ořízneme šikmo nebo na ořezu vytvoříme nerovnosti a zuby. Všechny tyto případy jsou příčinou vzniků neestetických a nerovnoměrných spojů mezi jednotlivými díly linolea nebo mezi linoleem a stěnou nebo prahem.
 • Dalším častým problémem, ke kterému dochází při pokládce linolea, jsou špatně vytvořené spáry. Ty nemusí vždy představovat estetický problém, ale může jimi pronikat vlhkost a nečistoty.
 • Lepidlo je třeba nanést rovnoměrně po celé ploše linolea a při lepení linolea k povrchu je nutné dbát na to, aby se pod ním nevytvořily vzduchové bubliny nebo kapsy. Přestože tato fáze práce může vypadat jednoduše, jedná se o nejnáročnější fázi lepení linolea a i relativně drobné pochybení,, ke kterému dojde v této fázi, může pořádně ztížit nebo i úplně zhatit celou práci. Proto je pro všechny, kdo nemají s pokládkou a zejména lepením linolea zkušenosti, nejlepším řešením nechat si pokládku linolea realizovat profesionální firmou, jejíž pracovníci mají jak know-how tak i praktické zkušenosti v oboru a zvládnou linoleum položit rychle, profesionálně a kvalitně.

Neodborná pokládka může vést ke komplikacím a finančním ztrátám

Pokud váháte, zda se pustit do pokládky linolea svépomoci nebo využít služeb profesionální firmy, realisticky zvažte, jaké jsou vaše zkušenosti s touto nebo alespoň podobnou prací, zhodnoťte svou manuální zručnost a v neposlední řadě časové možnosti. Počítejte s tím, že pokládkou podlahy strávíte výrazně více času než zkušení podlaháři. Počítejte také s tím, že se záruční podmínky podlahového materiálu pi neodborné manipulaci, tedy i při svépomocné pokládce, mění v neprospěch zákazníka. A naopak – využijete-li služeb odborné firmy, nejen že záruka materiálu zůstane zachována, ale navíc dostanete i záruku na realizované práce.

Jsme profesionály ve svém oboru a pokládku linolea zvládneme na jedničku

Rádi vám profesionálně a rychle realizujeme pokládku linolea v bytě, rodinném domě, kanceláři, provozovně, škole nebo administrativní budově. Všech našich zákazníků si vážíme a poskytujeme jim špičkový servis bez ohledu na velikost realizované zakázky. Rádi vám položíme linoleum nebo libovolnou jinou podlahovou krytinu jak v jedné místnosti, tak i v celém rozlehlém kancelářském komplexu. Posoudíme a připravíme podkladový povrch a vyřešíme realizaci podlahy naprosto komplexně od a až po zet. Vy si převezmete perfektně položenou a krásnou podlahu s dlouhou životností.

Výhody pokládky linolea od nás

 • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou pokládku linolea včetně realizace všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
 • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
 • S pokládkou nejen linolea máme mnoholeté zkušeností.
 • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
 • Při naší práci používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
 • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované podlahy.
 • Realizujeme pokládku linolea na malých i rozměrných plochách.
 • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim položíme linoleum přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat návštěvu našeho technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, emailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám pokládku podlahy přesně podle Vašich představ.