• +420 732 653 601

PVC podlahy

Elastické podlahy

PVC je podobná podlahová krytina jako klasické linoleum. Jedná se o produkt z plastu, který se vyrábí z ropy. Je vhodnou volbou pro ty, kdo si chtějí pořídit podlahovou krytinu se snadnou údržbou. PVC je sice syntetický, ale netoxický a zdravotně nezávadný materiál. Barviva, která se používají k tónování PVC, neobsahují olovo ani kadmium. PVC je vhodnou volbou zejména pro krátkodobější bydlení nebo pokud jste se ještě nerozhodli, jakou opravdu trvanlivou podlahu budete chtít v budoucnu zvolit. Oproti ostatním podlahovým krytinám je PVC levný materiál, jehož pořízení rozhodně nezruinuje váš rodinný rozpočet.

Velké množství provedení, barev i vzorů

PVC je dostupné v nejrůznějších barvách a designech. Obvykle se prodává v rolích jako metráž. Můžete zvolit vzor dlaždic, ornamentů, geometrické vzory nebo libovolný abstraktní motiv či imitaci dřeva. Dnešní PVC podlahové krytiny se vesměs vyznačují kvalitním grafickým zpracováním a pokud nepodceníte výběr PVC, může být vaše nová podlaha k nerozeznání od mnohem nákladnějších přírodních podlahových materiálů. Máte-li výtvarné cítění, můžete nakoupit například PVC se vzorem kamenné dlažby s několika různými vzory a navrhnout si nádhernou mozaiku, která bude skvěle imitovat vzhled klasické dlažby.

Výhody PVC:

  • Nízká cena oproti jiným podlahovým krytinám.
  • Široká škála barev a vzorů.
  • Je odolné vůči vlivu vody, vlhkosti a neutrálních tekutin.
  • Povrch PVC je vždy pružný. Úroveň elasticity záleží na jeho tvrdosti a typu povrchové úpravy. Měkčené PVC je vysoce příjemné na nášlap a poskytuje vysoký komfort pří chůzi. Také skvěle tlumí nárazy a údery. Jeho povrch je ale obvykle náchylnější k poškození vnějšími vlivy, oděrem nebo otěrem a agresivními látkami. Proto se hodí zejména do obývacích místností, ložnic, dětských pokojů a obecně tam, kde si chceme užívat maximální pohodlí. PVC s tvrzeným povrchem je méně elastické, jeho povrch ale bývá výrazně odolnější. Skvělou službu nám poskytne na domovních chodbách, v jídelnách a kuchyních, v koupelnách nebo v kancelářích, na ubytovnách, kolejích i v hotelích.
  • Díky dobré hlukové izolaci je PVC vhodnou podlahovou krytinou do bytů v panelových domech a obecně ve všech prostorách s vyšší hlučností nebo s vyšší hlukovou propustností.

Jak o PVC pečovat a chránit jeho povrch

  • Na rozdíl od marmolea, které je probarvené v celé tloušťce, má PVC vzory natištěné na povrchu. Proto je třeba chránit ho proti poškrábání od nohou a koleček židlí a dalšího nábytku. Ideální je opatřit styčné plochy nábytku měkkými filcovými podložkami, které povrch PVC podlahy nepoškrábou.
  • PVC bychom měli chránit i před působením kyselin, olejů a tuků, které mohou zanechat na jeho povrchu skvrny nebo ho dokonce naleptat. Stejně tak dokáže povrch většiny PVC podlahových krytin poškodit žhavá jiskra z krbu nebo hořící cigareta. Pokud je v místnosti s PVC podlahou instalován krb, je vhodné položit v jeho okolí dlažbu, kámen nebo teraco nebo jinou vůči ohni a žáru odolnou krytinu.