• +420 732 653 601

Epoxidové podlahy

Lité podlahy

Epoxidové podlahy jsou zhotoveny z epoxidových pryskyřic. Jsou vhodné pro rodinné a bytové domy, ale i administrativní centra, školy, nádražní haly, výrobní závody a další průmyslové budovy. Využití stále častěji nacházejí i v hotelech, barech, jídelnách, klubech a diskotékách.

Výhody epoxidových podlah

  • Díky hladkému a neprodyšnému povrchu jsou zcela hygienické. V epoxidových podlahách se neusazují plísně ani bakterie; jsou tedy vhodné pro použití v nemocnicích, zdravotnických zařízeních, umývárnách, prádelnách, kuchyních nebo výrobnách a balírnách potravin a všude, kde je třeba zajistit naprostou čistotu prostředí.
  • Epoxid je vysoce chemicky odolný.
  • Jsou lité; nemají tudíž žádné spáry, proto se čistí a udržují snadněji než většina typů podlah. Jsou vhodné i do prašných prostor s velkým provozem a skvěle budou sloužit všude, kde hrozí časté a intenzivní potřísnění nebo jiné znečištění podlahy. Epoxidové podlahy stačí mýt hadrem, mopem nebo čistícím strojem.
  • Patří do střední až vyšší zátěžové třídy a jsou mechanicky odolné proti nárazům a úderům. Jsou tvrdší než polyuretanové podlahy, ale zároveň mají křehčí povrch.
  • Jsou vhodné i do místností s podlahovým vytápěním. Epoxidové podlahy snižují tepelné ztráty a jsou odolné proti vlivům teplotních změn.
  • Jsou stálobarevné, i pokud jsou vystaveny působení slunečního světla.
  • Lze je použít i v exteriérech.

Povrch litých epoxidových podlah

Lité epoxidové podlahy můžeme realizovat v řadě provedení. Můžete si vybrat, zda si přejete epoxidovou podlahu s matným, pololesklým nebo vysoce lesklým povrchem. Navíc vám můžeme zhotovit i epoxidovou podlahu s protiskluzovým povrchem nebo se zajímavým 3D efektem.

Epoxidové podlahy jsou dostupné v široké barevné škále a barevných kombinacích

Epoxidové podlahy je možné zhotovit až ve dvou tisících různých barevných odstínů. Jednotlivé barvy je možné i vzájemně míchat. Každá epoxidová podlaha může být naprostým originálem, dokonale sladěným s ostatními prvky v interiéru. Vhodná volba barev podtrhne vzhled celé místnosti a dodá prostorám dokonalou a jedinečnou atmosféru. Epoxidovou podlahu lze zhotovit tak, aby vytvářela mramorový vzhled, různé vzory nebo obrazce. Dokáže dokonce imitovat i klasickou dlažbu.

Speciální techniky dodají epoxidové podlaze originalitu

Možnosti designu epoxidové podlahy jsou mnohem širší než míchání barev a tvorba vzorů či imitace jiných typů podlahové krytiny. Při pokládce epoxidové podlahy lze do materiálů přidat např. mušle, kamínky, písek, mince nebo barevné a vytvořit tak zcela unikátní podlahu s neotřelým vzhledem, která je sama o sobě uměleckým dílem a designovým interiérovým prvkem. Pro zvýšení efektu lze tyto prvky ještě nakombinovat s použitím epoxidu s 3D efektem.