• +420 732 653 601

Pokládka polyuretanové podlahy

Lité podlahy

Polyuretanové podlahy patří mezi lité podlahy. Jejich pokládka by neměla být realizována svépomocí, ale specializovanou odbornou firmou, která má s instalací podlahového polyuretanu zkušenosti a je schopna zajistit kvalitu zpracování a dlouhou životnost výsledné podlahy.

Úskalí pokládky polyuretanové podlahy

Aplikace polyuretanu není žádná hračka. Vyžaduje dobré znalosti tohoto materiálu a i na přesnost a dodržení pracovních postupů je náročnější dokonce i než realizace epoxidové podlahy. Při nedodržení pravidel pro práci s polyuretanem se často dobereme nežádoucího výsledku. Na druhou stranu zkušený podlahář s dostatečnou odborností dokáže vlastnosti polyuretanu zhodnotit a využít jeho flexibilitu ve svůj prospěch. Při dobré znalosti pracovních postupů je možné polyuretanu např. prodloužit dobu jeho zpracování nebo změnit čas zrání. Při aplikaci polyuretanu se navíc uvolňují izokyanáty, které mají funkci tvrdidla a mají nepříznivý vliv na lidský organismus. Proto je třeba při pokládce polyuretanové podlahy používat vhodné ochranné prostředky.

Postup realizace polyuretanové podlahy

 • Polyuretanové podlahy by měly být realizovány na rovný a dokonale čistý povrch. Vhodným podkladem je např. beton nebo cement. Před započetím realizace polyuretanové podlahy by měl podklad vždy posoudit zkušený odborník, který je schopen přesně stanovit vhodnost a případný rozsah a postup úprav podkladu.
 • Polyuretanové podlahy jsou obvykle vícesložkové systémy na bázi syntetických pryskyřic, které obsahují sypkou složku na bázi přírodního nebo probarveného křemičitého písku a tekuté syntetické pojivo. Hrubost sypké složky se u různých materiálů liší. Před samotnou aplikací je tedy nejprve třeba tyto dvě složky smísit.
 • Tloušťka podlahy se stanovuje podle předpokládaného zatížení a požadované životnosti podlahy. Polyuretanové podlahy lze realizovat i jako nátěr o tloušťce od 0,15 mm. Pro zatěžované podlahy s požadavkem na dlouhou životnost lze ovšem polyuretan aplikovat v tloušťce až do 15 mm.
 • Povrch polyuretanové podlahy lze zhotovit zcela hladký i v různé míře hrubosti.

Polyuretanovou podlahu nerealizujete svépomocí

Realizace polyuretanové podlahy je technologicky náročná, proto se vám vyplatí nepouštět se do ní svépomocí. Práci raději přenechejte odborníkům, kteří vám zajistí perfektní výsledek. Pokládka polyuretanové podlahy je pro nás hračka a rádi vám zrealizujeme polyuretanovou podlahu o libovolné ploše. Naši podlaháři mají s realizací polyuretanové podlahy bohaté zkušenosti a svou práci vykonávají s maximální pečlivostí a v nejvyšší možné kvalitě. Provedeme i odborné posouzení povrchu, případné přípravné práce a navrhneme optimální postup realizace polyuretanové podlahy.

Výhody realizace polyuretanové podlahy od nás

 • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou realizaci polyuretanových podlah včetně provedení všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
 • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
 • S realizací nejen polyuretanových podlah máme mnoholeté zkušeností.
 • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
 • Používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
 • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované podlahy.
 • Realizujeme polyuretanové podlahy na malých i rozměrných plochách.
 • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim realizujeme polyuretanovou podlahu přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat návštěvu našeho technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, emailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám pokládku podlahy přesně podle Vašich představ.