• +420 732 653 601

Kamenné podlahy

Mineralní podlahy

Kamenné podlahy jsou nesmrtelnou klasikou s tisíciletou tradicí. Snoubí v sobě eleganci s klasikou a jsou vhodným řešením do všech reprezentativních prostor. Kámen sám je vysoce odolný materiál s téměř neomezenou životností. Pokud je kamenná podlaha kvalitně položena, můžete si být jisti, že přežije nejen vás, i vaše potomky.

Přírodní materiál se zajímavou a unikátní kresbou

Kámen je stoprocentně přírodní a ekologický materiál. Podobně jako dřevo se každý kus kamene vyznačuje unikátní strukturou nebo kresbou, která se neopakuje u žádného kamene stejného druhu. Bez ohledu na to, jaký konkrétní kámen zvolíte, bude vaše podlaha vždy naprostý originál.

Výhody kamenných podlah:

  • Vysoká odolnost. Kámen je materiál, který snese vysoké zatížení a v porovnání s ostatními podlahovými materiály se minimálně opotřebovává. Pokud se přece jen vytvoří drobné oděrky, snadno a rychle v nepravidelném povrchu a kresbě kamene zaniknou.
  • Kámen je vysoce odolný vůči vlhkosti, vodě i vlivu většiny běžných chemikálií.
  • Snadná údržba. Kamennou podlahu obvykle stačí zamést nebo vysát. V případě silnějšího zašpinění je většinou dostačující umytí vlažnou vodou, do které lze přidat šetrný čistící prostředek.
  • Skvělá akumulace tepla. Kámen se sice dlouho zahřívá, ale na druhou stranu extrémně dlouho uchovává teplo. Je tedy vhodným podlahovým materiálem do místností, kde se topí v kamnech nebo v krbu. Kamenná podlaha vyzařuje teplo ještě několik hodin poté, kdy jsme přestali topit, což oceníme zejména za chladných nocí. Je vhodná i do místností, ve kterých je nainstalováno podlahové vytápění.
  • Kamenné podlahy jsou zdravotně nezávadné. Nedokážou v nich přežít roztoči, tudíž jsou skvělou podlahovou krytinou i pro alergiky nebo astmatiky.
  • Kamenné podlahy je možné instalovat v interiéru i v exteriéru. Jsou skvělým, trvanlivým a estetickým řešením např. na terasy.

Na co je třeba dbát u kamenné podlahy

Kamennou podlahu je třeba chránit proti mrazu, který na ní může způsobit vážné škody. Obzvlášť, pokud je kamenná podlaha nainstalovaná venku, bychom měli přes zimu zajistit její ochranu a zejména zabránit jejímu kontaktu s vodou. Voda kamenné podlaze sice za běžných okolností nevadí, ale pokud jsou teploty pod nulou a voda mrzne a rozpíná se, může v kamenné podlaze způsobit praskliny.

Jaké druhy kamene se používají nejčastěji

Kromě mramoru se a žuly se k realizaci kamenných podlah hojně používá pískovec, který je složen z křemene a písku a může mít žluté, bílé, červené nebo i nazelenalé zabarvení. Dalším hojně používaným kamenem je vysoce odolný a pevný andezit, vysoce tvrdá tmavá sopečná vyvřelina čedič, vápenec, jehož vzhled se blíží mramoru, nebo tvrdá šedá či černá sedimentární hornina křemenec.