• +420 732 653 601

Mramorové podlahy

Mineralní podlahy

Mramor je nádherný a zcela přírodní materiál. Jako součást interiérů i exteriérů budov se používá již po staletí, ba dokonce tisíciletí. Mramorové podlahy jsou vysoce reprezentativní s nevtíravě elegantním vzhledem. Jejich velkou výhodou je i vysoká mechanická odolnost a možnost i opakované renovace povrchu. Kvalitní mramorová podlaha vydrží dobře sloužit i po staletí a pokud ztratí svůj lesk, lze ji znovu vyleštit do původní podoby.

Kde je možné instalovat mramorovou podlahu

Mramorové podlahy jsou tradiční podlahovou krytinou zejména v reprezentativních prostorách, hotelích, luxusních lázních nebo chrámech. Využití ale nachází i v obytných domech, bytech, administrativních centrech nebo restauracích a barech. I u nás zažívá mramor svou renesanci a stále častěji se objevuje i v obytných objektech jako podlahová krytina nebo součást vybavení koupelen a kuchyní.

Přírodní materiál s unikátní kresbou a v široké škále barev

Mramor je zcela ekologický materiál s nádhernou kresbou, která se nu každého kusu liší. Dostupný je v široké škále barev a odstínů. Pokud si pořídíte mramorovou podlahu, máte širokou možnost volby barevného podání a navíc si můžete být jisti, že vaše podlaha bude vždy zcela unikátní.

Výhody mramorových podlah:

  • Vysoká odolnost. Mramorové podlahy jsou robustní a odolné. Snesou i extrémně vysoké zatížení a minimálně se opotřebovávají. Pokud začne být povrch mramoru omšelý nebo se začnou objevovat vady v jeho struktuře, lze ho opět vybrousit a vyleštit do původního lesku.
  • Mramor je vysoce odolný vůči vlhkosti a vodě. To dokládá i jeho hojné používání v subtropech, např. v Brazílii, kde jsou mramorové podlahy i desky kuchyňských linek a vybavení koupelen běžně zhotovovány z mramoru.
  • Mramorové podlahy se snadno udržují. Ve většině případů je stačí zamést nebo vysát a následně umýt vlažnou či horkou vodou, do které je možné přidat šetrný čistící prostředek.
  • Mramor extrémně dlouho uchovává teplo a je tudíž vhodnou podlahovou krytinou i do místností s podlahovým vytápěním nebo tam, kde se topí v kamnech nebo v krbu.
  • Mramorové podlahy jsou naprosto hygienické a nepředstavují riziko pro astmatiky ani alergiky. Mramor a zcela hladký a nepropustný povrch, ve kterém se neusazují nečistoty ani roztoči a paraziti.
  • Mramorové podlahy můžeme instalovat v interiéru i v exteriéru. Jsou vhodnou krytinou i na schody.

Na co je třeba dbát u mramorové podlahy

U mramoru je třeba zabránit jeho potřísnění kyselými tekutinami a nepoužívat k jeho čištění příliš agresivní prostředky. Vždy se raději ujistěte, že je přípravek pro čištění mramoru vhodný. Při kontaktu s příliš kyselými látkami, jako je např. limetková šťáva, může totiž potřísněný kus mramoru nevratně změnit barvu.