• +420 732 653 601

Pokládka kamenných podlah

Mineralní podlahy

Kámen je jedním z nejodolnějších a nejpevnějších podlahových materiálů. Manipulace s ním a zejména jeho úpravy, ořezávání a broušení jsou technologicky náročné a vyžadují přesné dodržení pracovních postupů a použití profesionálních nástrojů a přístrojů. Proto by pokládku kamenných podlah měla vždy realizovat profesionální firma, která již má s pokládkou kamenných podlah bohaté zkušenosti.

Do pokládky kamenných podlah se sami raději nepouštějte

Pokládka kamenné podlahy svépomocí je náročná. Málokdo má dostatek zkušeností s opracováním kamene a zároveň i potřebné vybavení. Možná si řeknete, že nářadí si je přece možné zapůjčit v půjčovně a postupy pokládky kamenné podlahy nastudovat na internetu nebo z odborných knih. To je sice pravda, ale za zapůjčení vybavení na několik dní či dokonce týdnů zaplatíte nemalou částku a teoretická příprava není to samé jako práce. Pro pokládku kamenné podlahy je nutné mít jak teoretické znalosti tak praxi a dostatek zručnosti.

Pokládka kamenné podlahy vyžaduje striktní dodržení zásad bezpečnosti práce

Při pokládce kamenné podlahy je třeba důsledně dbát na dodržení bezpečnosti práce. Jelikož je kámen extrémně pevný a tvrdý materiál, jsou k jeho opracování třeba výkonné profesionální nástroje, u kterých stačí i drobná chyba nebo nepozornost a může dojít k vážnému zranění. Při opracovávání navíc z kamenných bloků mohou odletovat štěpiny, proto je třeba dbát na celkovou bezpečnosti a speciálně na ochranu zraku nejen pracovníka, který práci přímo provádí, ale zajistit i bezpečí všech, kdo se pohybují v jeho blízkosti.

Postup pokládky kamenných podlah

 • Před započetím samotné pokládky je třeba připravit podklad. Ten by měl být rovný, dobře očištěný a odmaštěný, suchý a dostatečně nosný.
 • Pokud se na povrchu vyskytují nerovnosti, je třeba je vyrovnat stěrkou.
 • Silně savý podklad je nutné ošetřit hloubkovou penetrací, nesavý podklad penetračním lakem.
 • Po přípravě podkladu je třeba dobře rozvrhnout rozmístění komponent podlahy.
 • Pokládka kamenné podlahy se obvykle realizuje lepením. Lepidlo je třeba roztáhnout po podlaze, položit kamenné desky a dobře je přiklepnout.
 • Po vytvrdnutí lepidla je třeba ještě provést spárování.

Profesionální pokládka kamenné podlahy zaručí perfektní vzhled a dlouhou životnost

Máme bohaté zkušenosti s pokládkou kamenných podlah z různých druhů kamene. Položíme vám podlahu z kamenů libovolného tvaru a pokud váháte, jaký kámen k pokládce vaší podlahy vybrat, rádi vám poradíme. Zajistíme jak pokládku kamenné podlahy, tak i realizaci všech přípravných prací. Navíc vás naučíme, jak se o kamennou podlahu co nejlépe starat. Ušetříme vám starosti i čas a vybudujeme vám perfektní a nádhernou podlahu, která bude skvěle sloužit i vašim pravnoučatům.

Výhody pokládky kamenné podlahy od nás

 • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou pokládku kamenných podlah včetně realizace všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
 • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
 • S pokládkou nejen kamenných podlah máme mnoholeté zkušeností.
 • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
 • Používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
 • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované podlahy.
 • Realizujeme pokládku kamenných podlah na malých i rozměrných plochách.
 • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim položíme kamennou podlahu přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat návštěvu našeho technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, emailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám pokládku podlahy přesně podle Vašich představ.