• +420 732 653 601

Teracové podlahy

Mineralní podlahy

Teraco, nebo také terrazzo, je nádherná a reprezentativní podlahová krytina vyrobená z kamenné drtě zapuštěné v cementově maltě. Používá se buď jako litý podlahový materiál nebo ve formě dlaždic. Teraco je vysoce mechanicky odolné a podlaha z něj vydrží i několik staletí. Teraco je vyrábí již dlouhou řadu let a právě díky jeho dlouhé životnosti se s ním často setkáváme na domovních chodbách i v interiérech historických budov.

Kam se hodí položit teracovou podlah

Teraco je skvělou podlahovou krytinou do všech zatěžovaných místností a prostor. Teracové podlahy se navíc skvěle hodí i do reprezentativních prostor, hotelů, administrativních budov, úřadů a sídel státních orgánů i do restaurací a klubů. Ocení je ale také majitelé bytových domů. Zejména na chodbách a v místnostech s velkým provozem nám teracové podlahy poskytnou nedocenitelnou službu. Teraco můžeme použít jak na rovné podlahy, tak i na schody, a spojit tak nejen vzhled podlah v jednotlivých místnostech, ale i jednotlivých podlaží.

Teracové podlahy mohou mít různé barvy i vzory

Teraco obvykle obsahuje kamennou drť, obvykle z mramoru, v různých barevných odstínech a variací. K jeho výrobě ale mohou být použity i sklo nebo kov, které ještě rozšiřují škálu jeho barev a lesků. Teracové dlažba může dokonce vytvářet moderní i klasické vzory a ornamenty. Obvyklou povrchovou úpravou teraca je hedvábný nebo matný lesk.

Výhody teracových podlah:

  • Vysoká odolnost a dlouhá životnost. Teracové podlahy sice nedosahují odolnosti podlah z kamenných desek, nicméně stále jsou pevnější a odolnější než většina ostatních podlahových materiálů. Proto jsou vhodné i do prostor a velkým provozem. Teracové podlahy si uchovají krásný vzhled i po řadu desetiletí. Pokud jsou zašlé nebo dojde k jejich opotřebení, obvykle je stačí zbrousit a vyleštit a opět se obnoví jejich reprezentativní vzhled.
  • Teraco je odolné vůči vodě a vlhkosti. Je vhodné i pro použití na krytých terasách.
  • Údržba teracové podlahy je snadná a nenáročná na čas a prostředky. Teraco je dostačující pravidelně zametat, případně vysávat. Mytí teraca provádíme vlažnou nebo teplou vodou, do které je možné přidat šetrný čistící prostředek s neutrálním pH.
  • teracová podlaha je vhodnou volbou i do místností s podlahovým vytápěním.
  • Teracové podlahy jsou vhodné i pro astmatiky a alergiky. Neusazuje se v nich prach, nečistoty, roztoči, bakterie a plísně. Při pravidelném úklidu je teracová podlaha naprosto hygienická a může být položena všude, kde požadujeme naprostou čistotu prostředí.

Čeho se u teracové podlahy vyvarovat

Teracová podlaha by měla být čištěna neagresivními přípravky. Jelikož obvykle obsahuje části mramoru, je třeba zamezit jejímu kontaktu zejména s kyselými látkami, které mohou poškodit její povrch, zejména nevratně změnit barvy mramoru.