• +420 732 653 601

Žulové podlahy

Mineralní podlahy

Žula je nádherný, pevný a ušlechtilý kámen, který je díky své dlouhé životnosti a mechanické odolnosti přímo předurčen pro výrobu podlah. Ve stavebnictví obecně i jako podlahový materiál se žulové desky a kvádry používají již několik tisíciletí.

Kam se hodí položit žulovou podlahu

Žulové podlahy se hodí do reprezentativních prostor, hotelů, administrativních budov, úřadů a sídel státních orgánů i do restaurací a klubů. Ocení je ale i majitelé bytových domů. Zejména na chodbách a v místnostech s velkým provozem nám žulové podlahy poskytnou nedocenitelnou službu. Žulové podlahy je možné instalovat i v exteriérech, např. na terasách nebo v průčelích budov. Podlaha z žuly je perfektním řešením, pokud od podlahy očekáváme dlouhou životnost a nekomplikovanou údržbu.

Žulové podlahy jsou ekologické a se slídovým efektem

Žula je jako ostatní minerály zcela ekologický přírodní materiál. Je v ní obsažen křemen, živec a slída, které vytvářejí zajímavé a působivé efekty. Každá žulová deska nebo blok je naprostým a dokonalým originálem. Žula jako podlahová krytina má formu desek. Povrchová úprava žulových podlah je hladká a může dosáhnout i vysokého lesku. Navzdory zcela hladká povrchu žulová podlaha neklouže a není třeba u ní realizovat protiskluzovou úpravu.

Výhody žulových podlah:

  • Extrémně vysoká odolnost. Žulové podlahy jsou pevné a vysoce vhodné i do extrémně zatěžovaných prostor. Jejich velkou výhodou je, že se minimálně opotřebovávají. Stopy používání jsou na žulové podlaze obvykle patrné až po desetiletích. Poté je stačí zbrousit a vyleštěním opět obnovíme jejich původní vzhled.
  • Žule nevadí vlhkosti ani voda. Žulové podlahy jsou tedy vhodné i pro použití v koupelnách, kuchyních nebo v lázních.
  • Údržba žulové podlahy je snadná. Stačí ji pravidelně zametat nebo vysávat a následně umýt vlažnou nebo teplou vodou. Do vody můžeme přidat šetrný čistící prostředek s neutrálním pH.
  • Žulová podlaha je vhodná i do místností s podlahovým vytápěním.
  • Žulové podlahy jsou antialergenní a zcela hygienické. Mohou tedy být využívány všude, kde je důležitá naprostá čistota prostředí. Jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky.
  • Žulové podlahy lze bez obav pokládat jak v interiéru, tak i v exteriéru. Jejich položení je možné i na schody.

Na co je třeba dbát u žulové podlahy

Pro zachování nádherného luxusního vzhledu žulové podlahy ji je třeba pravidelně čistit. Mýdlové přípravky nejsou k čištění žulových podlah vhodné, jelikož mohou vytvářet na jejich povrchu nevzhledné šmouhy. Ideální jsou bezfosfátová mýdla a přípravky s neutrálním pH. Příliš agresivní čistící prostředky mohou na žulové podlaze způsobit vznik těžko odstranitelných, někdy i trvalých, skvrn. Vždy se tedy předem ujistěte, že je daný přípravek pro žulové podlahy vhodný.