Co nesmíte zapomenout udělat před pokládkou podlahy? Tipy a triky na přípravu skvělého podkladu
Pořizujete si novou podlahu. Vše už je připraveno, zajištěno, jen ji položit! Nastal v tom háček? Nevíte, jak má vypadat správný podklad pro nově pokládanou podlahu? Nebojte, stačí dodržet pár základních pravidel, nezapomenout na několik drobností a podlaha už může ležet!
Jak na to?
Zbavte se staré
Jestliže renovujete starší dům či byt, pak prvním krokem, který musíte udělat, je strhnutí staré . Nebojte se toho, hlavně ji všechnu odstraňte. Poté přichází na řadu další úpravy – povrch musí být perfektně čistý, jako ze škatulky. Pokud se vám do toho nechce, mezi naše služby patří samozřejmě i strhnutí starých podlah a následné vyčištění a odmaštění povrchu.
Co nesmí chybět nové?
U nových podkladů, tedy například v novostavbě, ale i u těch vyčištěných starých se musíte zaměřit na několik parametrů, které vám následně zajistí dokonalou pokládku nové podlahy. Jaké mezi ně patří? Nejdůležitější je bezesporu rovnost podkladu – nesmíte si dovolit sebemenší hrbolek, který by budoucí podlahu nepěkně deformoval. Minimální povolená odchylka činí pouze 4 milimetry! Dále pak vlhkost, kterou podklad vydává. Měli byste také zkontrolovat, nenachází-li se ve vašem podkladu byť jen nepatrné trhlinky, které by mohli podlahu poničit. V neposlední řadě se pak přesvědčte, že podklad neplesniví.
Hotovo? Ani zdaleka!
Kdepak, tady povinnosti v žádném případě nekončí! S těmito vám však již stoprocentně pomůžeme! Pakliže jste v předchozím kroku objevili problémy, přichází na řadu speciální úpravy podkladu! Nerovnost se hravě vyřeší okamžitým přebroušením, v horších případech se novým betonem obnoví celý podklad. Sice to nějakou dobu trvá, v případech křivosti podkladu již od prvopočátku to však je nejlepší možné řešení. Podklad bude jednoduše jako nový!
Předposledním bodem programu před samotnou pokládkou podlahy bude tzv. suché vyrovnání podkladu. O co jde? Zásyp je vyroben z lehkého keramického kameniva. Jeho vlastnosti – lehkost a teplost – ho dělají dokonalou izolací! Hmota se nasype na podklad a pomocí speciálních podlahových prken se rovnoměrně rozprostře po prostoru.
A může se jít pokládat!
Pozor na podmínky v místnosti!
Během celé přípravy podkladu a i při samotné pokládce musí být dodrženy parametry upravující především teplotu a vlhkost v místnosti! Vezměte si tedy k ruce teploměr a zkontrolujte, že teplota vzduchu není větší než 18°C a teplota podlahy pak nepřesahuje 15°C. Vlhkost vzduchu by zároveň neměla překročit rozmezí mezi 40 až 70 procenty.
Přijde vám pokládání podlahy jako dlouhá a nepříjemná práce! Nebojte se nám ozvat, pro nás je to čirá radost!