• +420 732 653 601

Lité polyuretanové podlahy

Lité podlahy

Polyuretanová podlaha patří mezi lité podlahy. Její aplikace musí být realizována specializovanou firmou, která má s litím podlahového polyuretanu zkušenosti a je schopna zajistit kvalitu zpracování a dlouhou životnost výsledné podlahy.

Úskalí lití polyuretanové podlahy

Aplikace polyuretanu není žádná hračka. Vyžaduje dobré znalosti tohoto materiálu a i na přesnost a dodržení pracovních postupů je náročnější dokonce i než realizace epoxidové podlahy. Z tohoto důvodu pravidelně navštěvujeme odborná školení od výrobců a prodejců polyuretanových směsí. Každý podlahář v našem týmu má špičkovou odbornost a dokáže vlastnosti polyuretanu zhodnotit a využít jeho flexibilitu ve svůj prospěch. Při dobré znalosti pracovních postupů je možné polyuretanu např. prodloužit dobu jeho zpracování nebo změnit čas zrání. Při aplikaci polyuretanu se navíc uvolňují izokyanáty, které mají funkci tvrdidla a mají nepříznivý vliv na lidský organismus. Proto při litá polyuretanu vždy používáme všechny potřebné ochranné prostředky.

Postup realizace polyuretanové podlahy

  • Polyuretanová podlaha musí být realizována na rovný a dokonale čistý povrch. Vhodným podkladem je např. beton nebo cement. Před započetím realizace polyuretanové podlahy by měl podklad vždy posoudit zkušený odborník, který je schopen přesně stanovit vhodnost a případný rozsah a postup úprav podkladu.
  • Polyuretanové podlahy jsou obvykle vícesložkové systémy na bázi syntetických pryskyřic, které obsahují sypkou složku na bázi přírodního nebo probarveného křemičitého písku a tekuté syntetické pojivo. Hrubost sypké složky se u různých materiálů liší. Před samotnou aplikací je tedy nejprve třeba tyto dvě složky smísit.
  • Tloušťka podlahy se stanovuje podle předpokládaného zatížení a požadované životnosti podlahy. Polyuretanové podlahy lze realizovat i jako nátěr o tloušťce od 0,15 mm. Pro zatěžované podlahy s požadavkem na dlouhou životnost lze ovšem polyuretan aplikovat v tloušťce až do 15 mm.
  • Povrch polyuretanové podlahy lze zhotovit zcela hladký i v různé míře hrubosti.

Cena odborné aplikace polyuretanové podlahy

Naši podlaháři mají s realizací polyuretanové podlahy bohaté zkušenosti a svou práci vykonávají s maximální pečlivostí a v nejvyšší možné kvalitě. Provedeme i odborné posouzení povrchu, případné přípravné práce a navrhneme optimální postup realizace polyuretanové podlahy.

1) Příprava podkladu

Stržení staré krytiny (dle náročnosti) od 40 Kč/m2
Odvoz staré krytiny od 20 Kč/m2
Vysátí průmyslovým vysavačem od 10 Kč/m2
Penetrace podkladu od 30 Kč/m2
Broušení talířovou bruskou – smirek od 50 Kč/m2
Broušení bruskou do 3 mm diamant (dle spotřeby diamantu) od 180 Kč/m2
Vyspravení trhlin a výtluků individuální
Vyrovnání podkladu (nivelace) do 3 mm od 90 Kč/m2

2) Lité pohledové stěrky a nátěry

Epoxidová/polyuretanová stěrka od 290 Kč/m2
Epoxidový/polyuretanový nátěr od 120 Kč/m2
Dekorativní cementová stěrka od 230 Kč/m2
Montáž dilatačních pásků od 25 Kč/bm

Výhody lití polyuretanové podlahy od nás

  • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou realizaci polyuretanových podlah včetně provedení všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
  • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
  • S realizací nejen polyuretanových podlah máme mnoholeté zkušeností.
  • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
  • Používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
  • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované podlahy.
  • Realizujeme polyuretanové podlahy na malých i rozměrných plochách.
  • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim realizujeme polyuretanovou podlahu přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat bezpatnou návštěvu technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám lití podlahy přesně podle Vašich představ.


Časté dotazy

Výhoda polyuretanové podlahy oproti epoxidové spočívá zejména v její pružnosti a také UV stabilitě. Mimo jiné je také mnohem pohodlnější při chůzi a rovněž tlumí krok při došlapu. Polyuretanová podlaha se proto hodí zejména do novostaveb, kde často dochází k takzvanému dosedání staveb v průběhu několika prvních let.
Epoxidová podlaha je mnohem tvrdší, většinou nese označení tvrdosti Shore D, to znamená, že je tvrdá jako například mramor. Epoxid ale není schopen přizpůsobit se změnám podkladu a také nezaručuje stoprocentní UV stabilitu.

Samozřejmě, vždy používáme jen zdravotně nezávadné materiály, které jsou rovněž ideální pro astmatiky a lidi s jinými respiračními potížemi. Podlaha nemá žádné spáry a na povrchu se nevyskytují téměř žádné póry, proto se snadno udržuje a nezůstávají na ní nečistoty. Podlahy jsou hygienické a hypoalergenní a prošly všemi potřebnými testy. Některé podlahové systémy jsou dokonce testovány dle vysoce přísných norem pro takzvané čisté prostory, kde je nutné zaručit, že neovlivňují citlivé přístroje a výrobní procesy. Většinou se jedná o uvolňování těkavých organických látek a mechanických částic.

Polyuretan je oblíbený díky své UV stálosti a také pružnosti a houževnatosti, proto se doporučuje do domácností, vstupních hal nebo do ordinací. Epoxid je tvrdší, proto se hodí zejména do prostorů s vysokým zatížením, například do průmyslových hal, garáží, dílen, ale zároveň může být použit i v domácnostech.

Ne, podlaha kluzká není. Přesto na podlahy ve většině případů aplikujeme ještě ochranný protiskluzný lak. V některých případech je do ochranného laku rovněž vmíchávána protiskluzná vrstva, kterou tvoří křemičitý písek nebo skleněné kuličky neboli balotina. Takto upravené podlahy se používají zejména do garáží nebo sprchových koutů.

Poškodit se dají, ale není to vůbec jednoduché. Prasklinu nebo jiné poškození může způsobit jen opravdu silný náraz. Dá se ovšem opravit přetmelením, vyplněním a taktéž přelakováním. Pokud budete podlahu pravidelně čistit a udržovat, může vám vydržet skutečně hodně let.

Ani epoxidová ani polyuretanová podlaha nejsou nezničitelné, ovšem dají se opravit a za nijak velké peníze. Oprava se provádí přebroušením a přelakováním. Abyste minimalizovali riziko vzniku škrábanců, lze na podlahu nanést matný lak. Máte-li doma domácí mazlíčky s ostrými drápky, doporučujeme raději zvolit epoxidovou podlahu.

Samozřejmě. Dokonce je to to nejvhodnější řešení. Polyuretanová nebo epoxidová stěrka činní zhruba 2 až 6 mm, díky tomu nedochází k žádným tepelným ztrátám. Navíc nevychladne tak brzy, jako například vinyl nebo PVC. Než ale epoxidovou či polyuretanovou stěrku aplikujeme, je zapotřebí provést topnou zkoušku.

Mohou být, ale také nemusí. Epoxid a polyuretan jsou po zaschnutí lesklé, ale ve finální fázi můžeme aplikovat ochranný lak v lesklém, polomatném či matném vzhledu. Záleží na vás, co si vyberete.

Velkou výhodou je, že je lze aplikovat i na stávající dlažbu, na parkety a další dřevěné podklady, anhydrit nebo například cementovou stěrku nebo beton. Ovšem velmi záleží na stavu podkladu.

Pokud realizujeme podlahy do 200 m², většinou práce probíhají čtyři až šest dní, v praxi většinou platí, že podlaha do garáží trvá v průměru tři až čtyři dny, designová podlaha do domácnosti pět až šest dní. Záleží však na složitosti souvrství a také na rozsahu nezbytných přípravných prací. Po dvaceti čtyř hodinách od pokládky po podlaze můžete začít chodit. Do sedmi dnů je podlaha plně funkční a má všechny své užitné vlastnosti.

Jistě, neboť jsou voděodolné, nenasákavé a také vysoce hygienické a hypoalergenní. Navíc jsou ošetřeny tak, aby byla zaručena jejich protiskluznost (to je zajištěno balotinou). Epoxid i polyuretan můžete nanést nejen na podlahu, ale také na zeď. Tím vytvoříte jednolitý a bezesparý povrch, který bude velmi jednoduchý na údržbu. Rovněž vám také vyspárujeme podlahu do odtokových kanálků. Neváhejte se nám ozvat a sdělit nám své představy. Než ale začneme tyto systémy aplikovat, je zapotřebí se domluvit na spádu podlahy.

Dle vzorníku RAL či NCS si můžete vybrat z celé barevné škály, barvy lze navíc libovolně kombinovat. Můžete mít povrch jednobarevný nebo vícebarevný či třeba metalický.

Samozřejmě vám můžeme pro představu ukázat naše předchozí realizace, každá podlaha je ovšem originální. Zhotovuje se ručně a vždy podle přání zákazníka, proto se většinou nestává, že by se někdy sešly dvě zcela totožné podlahy.

Čistí se a udržují velmi snadno, avšak nejsou úplně bezúdržbové. Podlahy stačí vysávat běžným vysavačem a vytírat vlhkým mopem. A samozřejmě je také zapotřebí použít ty správné čisticí prostředky vhodné pro danou podlahu. Výrobci podlah si ale většinou stanovují vlastní doporučení pro čištění a údržbu podlah. V praxi ovšem platí, že bychom si měli dávat pozor zejména na vysoce koncentrované, agresivní a také kyselé čisticí prostředky, které by mohly mít vliv na změnu barevnosti povrchu podlahy.

Epoxidové a polyuretanové stěrky můžeme realizovat v každém ročním období, ale je nutné, aby na stavbě byla teplota minimálně 15 až 20 °C.

Polyuretanové podlahy se hodí do všech místností v domácnosti, například i do koupelen a kuchyní. Průmyslové podlahy často dodávají domácnostem neotřelý vzhled a tvoří výrazný prvek. Ve většině případů je finální vrstva podlahy a její výška od 2 do 5 mm. Jako podkladovou vrstvu doporučujeme zvolit beton či betonový základ. V případě, že máte anhydritový podklad nebo parkety či dlažbu, lze za určitých podmínek rovněž použít polyuretan. Má totiž skvělé roztažné schopnosti, díky čemuž zvládne překlenout i praskliny v podkladovém betonu.

Protože jsou polyuretanové podlahy velmi chemicky i mechanicky odolné, zvládnou si poradit s nejrůznějšími chemikáliemi i s dopady těžkých předmětů. Jsou houževnaté a pružné, proto je hned tak něco nezničí. Polyuretanová podlaha má dokonce delší životnost než dlažba nebo dřevěná podlaha. Dlaždice vám mohou prasknout nebo se vydrolí spáry, to se vám ale u polyuretanových podlah nestane.

To je velmi individuální. Cenu určuje několik významných faktorů, například celkový počet metrů čtverečních realizované podlahy. Záleží rovněž na podkladu, nebo zda jde o patrový dům nebo přízemí. Cenu určuje i to, zda bude podlaha jednobarevná nebo designová. Rádi vám cenu podlahy sdělíme při bližší konzultaci vašich představ. Je nutné brát v potaz, že polyuretanová podlaha je sice luxusní, ale zároveň cenově dostupná, nejspíš na tom bude podobně jako dlažba. Polyuretanová podlaha má však tu výhodu, že se dá aplikovat na stávající dlažbu.

To záleží čistě na vašem osobním vkusu. Potřebujete podlahu sladit s koupelnou nebo jiným vybavením bytu? Není problém. Polyuretanové podlahy mohou mít přesně takový vzhled a design, jaký si vymyslíte, a v celé škále barev dle vzorníku RAL. Po dokončení prací mají obvykle lesklý vzhled, ale rovněž můžeme zhotovit matný či polomatný. Na přání vám také díky průhlednému epoxidu/polyuretanu můžeme zhotovit podlahu s logem vaší firmy, tapetou nebo například vlastní malbou. Čím dál oblíbenější jsou také 3D efekty.

Jistě, dokonce je to správné řešení, jelikož epoxidový povrch zvládne i vysoké bodové zatížení. Také odolá vodě i sněhu v zimním období, je odolný vůči chemikáliím i kyselinám.

Zbytková vlhkost nikdy nesmí být vyšší než 4 % hm, pokud jde o betonový či cementový podklad. V případě sulfátových, sádrových a anhydritových podkladů, zbytková vlhkost nesmí být vyšší než 0,3 % hm. Pro nevyzrálé cementové podklady či podklady bez izolace proti zemní vlhkosti najdeme takové řešení, které umožní provést finální úpravu podlahy. Avšak předtím, než navrhneme postup, je zapotřebí individuálně posoudit vlastnosti stávající podkladu.

Dnes již většina podlahových systémů nepotřebuje v podlaze spáry. Pokud se ale v betonu nebo potěrech vyskytují dilatační spáry, většinu jsou patrné i na povrchu finální stěrky. Rovněž podlahy s podlahovým vytápěním jsou opatřeny dilatačními spárami s relativně velkým pohybem. Proto doporučujeme na tyto podlahy použít extrémně pružné polyuretanové systémy, které snižují nebo úplně eliminují nápadné dilatační spáry.

Obvykle poskytujeme záruku 60 měsíců na nové podlahy, pokud jde o opravy těch stávajících, pak záruka činí 24 měsíců. Je však důležité si říct, co životnost podlahy znamená. Životností totiž nerozumíme jen vzhled povrchu podlahy, ale také její schopnost zachovat si hlavní užitné vlastnosti. Proto je životnost každé podlahy velmi individuální a ovlivňuje ji několik významných faktorů, například kvalita podkladového materiálu a samozřejmě také návrh a realizace podlahy. Důležité je brát v potaz i intenzitu zatížení a druh provozu či četnost údržby podlahy.

Je zapotřebí o podlahu pravidelně pečovat, nejlépe dle pokynů samotného výrobce. Velkou výhodou epoxidových a polyuretanových podlah je však to, že se dají při případném poškrábání nebo odření snadno opravit čištěním nebo impregnací. Tuto práci ovšem přenechte profesionálům, kteří mají k těmto činnostem všechny potřebné prostředky a také vybavení.
Renovace povrchu či úplná změna barvy probíhá tak, že naneseme vhodný barevný podkladový lak. Povrch nejprve očistíme, následně odmastíme, přebrousíme a pak naneseme jednu nebo více vrstev vámi vybraného laku. Tím dostane stará podlaha zcela nový, unikátní vzhled.