• +420 732 653 601

Pokládka vinylové podlahy

Elastické podlahy

Na našem trhu je dostupných několik druhů vinylových podlah. Metody jejich pokládky se u jednotlivých druhů liší.

Pokládka vinylové podlahy má svá úskalí

Pokládka vinylové podlahy může vypadat jednoduše, ale má svá úskalí. Vyžaduje dokonalou přípravu podkladového povrchu a značnou dávku cviku i zručnosti. Začátečníci mohou snadno napáchat více škody než užitku a ideální pro ně je přenechat pokládku vinylové podlahy profesionálům.

Na co je třeba dbát při pokládce vinylových podlah

U všech typů vinylových podlah je pro dosažení perfektního vzhledu a dlouhé životnosti nezbytná naprostá přesnost práce a důsledné dodržení pracovních postupů. Pro všechny vinylové podlahy platí, že by měly být instalovány na zcela rovný, důkladně očištěný a suchý povrch. Špatně připravený nebo nerovný povrch může zapříčinit nerovnosti a deformace podlahy. Konkrétní postup pokládky se odvíjení od typu podlahové krytiny.

Pokládka jednotlivých druhů vinylových podlah

 • Lepené vinylové podlahy jsou k dostání buď v rolích nebo jako jednotlivé segmenty. K nalepení vinylové podlahy je třeba speciální podlahářské lepidlo, které se rozetře, nechá odvětrat a poté se krytina položí přesně na své místo. Pro úspěšné položení vinylové podlahy je třeba dobře odhadnout jak množství lepidla, tak dobu odvětrání. To začátečníkům často činí problémy. Pokud tedy chcete zamezit vzniku bublin, nerovností a nedokonalému spojení jednotlivých dílců, zvolte služby profesionálů, kteří pokládku podlahy zrealizují k Vaší naprosté spokojenosti.
 • Vinylové plovoucí podlahy se skládají ze segmentů s vinylem nalepeným na speciální desku. Systém jejich pokládky je obdobný jako u plovoucí podlahy.
 • Vinylové podlahy se zámkovým systémem se sestavují ze segmentů, které jsou navzájem spojeny zámkovým systémem. Segmenty tedy není třeba lepit. Náročnější než samotné spojení jednotlivých dílců je zarovnání okrajů vinylové podlahy u stěn a dveří, kde je třeba pracovat precizně a zcela přesně.
 • Vinylové podlahy se systémem click se pokládají obdobně jako segmenty se zámkovým systémem. Na boku mají vyfrézovaný zámkový spoj, kterým se dílce spojují k sobě. Ani ty tedy není třeba lepit.

Profesionální pokládka vinylové podlahy zaručí perfektní vzhled a dlouhou životnost

Aby byla vinylová podlaha položena kvalitně, je vhodné využít služby profesionálů. Při neodborně provedené pokládce se navíc často mění záruční podmínky podlahového materiálu v neprospěch zákazníka. Rádi Vám zajistíme odbornou a kvalitně provedenou pokládku vinylové podlahy. Postaráme se, aby si Vaše nová podlaha zachovala krásný vzhled a bezchybnou funkčnost po dlouhou řadu let.

Výhody pokládky vinylové podlahy od nás

 • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou pokládku vinylových podlah včetně realizace všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
 • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
 • S pokládkou nejen vinylových podlah máme mnoholeté zkušeností.
 • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
 • Používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
 • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované podlahy.
 • Realizujeme pokládku vinylových podlah na malých i rozměrných plochách.
 • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim položíme vinylovou podlahu přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat návštěvu našeho technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, emailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám pokládku podlahy přesně podle Vašich představ.