• +420 732 653 601

Polyuretanové podlahy

Lité podlahy

Polyuretanové podlahy, označované také jako PUR podlahy, jsou inovativní podlahová krytina, která nabízí téměř neomezené možnosti designu a barev. Vyznačují se reprezentativním vzhledem. Navíc jsou vysoce praktické a jejich údržba je zcela snadná a nenáročná na čas i prostředky.

Kde lze použít polyuretanovou podlahu

Polyuretanové podlahy je možné instalovat v bytech, rodinných a bytových domech, v kancelářích a administrativních centrech, budovách úřadů, restauracích, barech a klubech, školách a školkách, hotelech a ubytovnách i ve zdravotnických zařízeních a potravinářských provozech.

Výhody polyuretanových podlah

  • Polyuretanová podlaha je vysoce odolná a pevná. Obstojí i ve vysoce zatěžovaných prostorách.
  • Polyuretan je zároveň velice pružný materiál, což zajišťuje vysoký komfort při chůzi. Pružný povrch polyuretanu šetří klouby a polyuretany jsou tedy vhodnou podlahovou krytinou i do fitness center, tělocvičen a tanečních sálů.
  • Díky vysoké pružnosti nemá polyuretanová podlaha tendenci praskat, ani když je vystavena vysoké zátěži. Jejich povrch je méně křehký než povrch epoxidových podlah.
  • Polyuretan výborně tlumí kroky a nárazy.
  • Polyuretanové podlahy mají skvělé termoizolační vlastnosti.
  • Hladký povrch bez spár zaručuje snadný úklid a údržbu. Povrch polyuretanové podlahy není třeba pravidelně ošetřovat speciálními přípravky. K udržení skvělého stavu a dokonalé čistoty stačí polyuretanovou podlahu pravidelně zametat nebo vysávat a vytírat vlhkým hadrem nebo mopem. Polyuretanové podlahy navíc umožňují i strojové čištění.
  • Polyuretanové podlahy jsou zcela hygienické a zdravotně nezávadné. Neusazují se v nich nečistoty, plísně, bakterie ani roztoči; jsou tedy vhodné pro astmatiky, alergiky, osoby s respiračními problémy a obecně pro použití všude, kde je třeba dbát na čistotu a bezinfekčnost. Lze je tedy bez obav instalovat i v nemocnicích nebo ve výrobnách a balírnách potravin.
  • Polyuretanové podlahy době přenášejí teplo a jsou vhodné i do místností s podlahovým vytápěním.
  • Jsou odolné vůči působení vody a vlhkosti, tudíž je lze bez obav instalovat i do koupelen, umýváren, krytých bazénů nebo do kuchyní. Polyuretanové podlahy odolají i polití vodou.
  • Polyuretanové podlahy lze bez obtíží položit i na členité plochy, jako jsou např. schody. Lze jimi tedy bez problémů realizovat celou nepřerušovanou podlahovou plochu dokonce i ve vícepodlažních budovách.

Barevná provedení a škála vzorů polyuretanových podlah

Polyuretanové podlahy je možné realizovat v podstatě v celé šíři barevného spektra. A není třeba omezovat se pouze na jednolitou barvu. Můžete zvolit nejrůznější vzory a kombinace barev od jednoduchých pruhů a čtverců přes imitaci mramoru, teraca, přírodního kamene nebo dlažby až po moderní a zcela originální abstraktní vzory. U polyuretanové podlahy se meze kreativitě nekladou a každá polyuretanová se může stát naprostým unikátem.