• +420 732 653 601

Tvrdé podlahy

Tvrdé podlahy

Pokládka a realizace tvrdých podlah

Tvrdé podlahy slouží jako podklad podklad pro pokládku svrchní podlahové krytiny i jako vlastní pochozí vrstva. Jejich velkou výhodou je vysoká pevnost a mechanická odolnost. Obstojí i v náročných provozech, výrobních halách, skladech, hangárech a garážích.

K zhotovení tvrdých podlah se tradičně požívá beton, který je extrémně pevný, lze ho povrchově upravit broušením a impregnací a v naší zemi má dlouhou tradici. V posledních letech se výrazně prosadily i podlahy z anhydritu, který je relativně novým materiálem a poněkud odlišné vlastnosti od betonu.
Anhydrit je tekutý a výborně zatéká do štěrbin a mezi instalace. Na rozdíl od betonové podlahy není nutné v anhydritové podlaze řešit dilatační spáry; její povrch je tedy zcela jednolitý a údržba anhydritové podlahy je tudíž naprosto nenáročná. Na druhou stranu je anhydrit materiál, který nedokáže odolat vysoké vlhkosti, proto ho nelze položit na vlhký podklad ani v místnostech s vysokou vlhkostí.

Pro betonovou i anhydritovou podlahu platí, že je jejich realizaci vhodné zadat profesionální firmě, která disponuje zkušenostmi i potřebným profesionálním vybavením. Rádi vám položíme tvrdou podlahu z betonu nebo anhydritu o libovolně velké ploše a k vaší naprosté spokojenosti. Betonová nebo anhydritová podlaha od nás vydrží i extrémní zátěž a bude vám sloužit dlouhá léta.