• +420 732 653 601

Anhydritové podlahy

Tvrdé podlahy

Anhydrit je materiál vhodný k výrobě tvrdých a pevných litých podlah. Anhydritové podlahy jsou novou generací podlahových hmot s vysokou pevností a vydrží i enormní zátěž. Litý anhydrit se vyznačuje objemovou stabilitou a po vylití se minimálně smršťuje. Má samoinvelační schopnost, jeho pokládka je tedy rychlá a méně náročná na fyzickou práci. Lze jím snadno realizovat i rozlehlé plochy bez dilatačních spár.

Kde je vhodné realizovat anhydritovou podlahu

Anhydritové podlahy jsou vhodné jako vysoce pevný podklad pro položení svrchní podlahové krytiny. Realizují se jak v bytech a bytových domech, tak i v rodinných domech, kancelářích a administrativních budovách, v obchodních centrech a komerčních a průmyslových objektech. Lité anhydritové mohou tvořit i vlastní nášlapnou vrstvu.

Výhody anhydritových podlah

  • Mají vysokou pevnost a tvrdost a jsou dobrou volbou do všech vysoce zatěžovaných prostor nebo jako podkladová vrstva. Lze je použít jako podlahu i ve skladech a výrobních halách.
  • Realizace anhydritové podlahy je rychlejší dokonce i než vylití podlahy cementové.
  • Anhydrit je vysoce tekutý materiál, který netvoří póry. Proto se v anhydritové podlaze netvoří při lití vzduchové bubliny ani kapsy.
  • Anhydritová podlaha je dobrou volbou do místností s podlahovým vytápěním. Jelikož výborně zatéká mezi instalace a podklad, dokonale se vyplní všechny prostory podlahy a nevyniknou dutá místa, která by později mohla vykazovat tendenci k tvorbě prasklin. Anhydritová podlaha skvěle akumuluje teplo. Anhydrit umožňuje, aby výška materiálu nad rozvody topení byla jen 3,5 cm, což napomáhá rychlejšímu průchodu tepla. S anhydritovou podlahou výrazně snížíte náklady na vytápění.
  • Anhydrit se ani v průběhu času nedeformuje.

Kde raději zvolit jinou podlahu

Anhydritovým podlahám nesvědčí prostředí s vysokou vlhkostí. Proto se nehodí do sklepů, krytých bazénů a podzemních garáží. Do místností, kde je velké vlhko, je vhodnější volbou například betonová nebo cementová podlaha. Pokud realizujeme anhydritovou podlahu v celém bytě nebo rodinném domě, je na ni v koupelně třeba položit vodě nepropustnou podlahovou krytinu nebo ji opatřit voděodolným, například epoxidovým nátěrem. Při rekonstrukci starší stavby je také třeba dobře posoudit její vlhkost a zvážit, zda je instalace anhydritové podlahy v daných prostorách vhodná.

Anhydritová podlaha je skvělým podkladem pro pokládku podlahových krytin

Anhydritová podlaha vytváří naprosto rovnou a dokonale pevnou plochu pro položení finální podlahy. Bez obav na ni můžeme položit libovolnou podlahovou krytinu od linolea, marmolea, PVC a koberce přes plovoucí podlahy až po dřevěnou podlahu, parkety, bambus, korek nebo dlažbu.