• +420 732 653 601

Pokládka anhydritové podlahy

Tvrdé podlahy

Při realizaci anhydritových podlah je třeba přesně dodržet pracovní postupy. Její pokládka vyžaduje profesionální vybavení a dobré znalosti materiálů a technologií zpracování. Proto by pokládku anhydritové podlahy měla vždy realizovat odborná firma s profesionálním přístupem, která zvládne všechny fáze pokládky anhydritové podlahy rychle a na jedničku.

Jak se pokládá anhydritová podlaha

 • Při pokládce anhydritové podlahy je prvním a zásadním krokem posouzení podkladového povrchu. Anhydritová litá podlaha má samoinvelační účinek a dobře zarovnává nerovnosti, zatéká dokonce i rýh, štěrbin a prasklin. Proto většinou není nutné podlah vyrovnávat. Důležité ale je ještě před započetím pokládky posoudit vlhkost podkladu i celkovou vlhkost v prostorách. Anhydrit je totiž materiál, který saje vlhkost a snadno vlhne, což narušuje jeho vlastnosti. Proto je na vlhký podklad nebo ve vlhkém prostředí obecně třeba zvolit jiný typ podlahy, např. beton nebo cement.
 • Dalším krokem je zaměření plochy a výšky podlahy a přesné vypočítání objemu materiálu.
 • Jakmile jsme realizovali všechny kroky přípravy, můžeme přistoupit k samotnému lití anhydritové podlahy.

Do pokládky anhydritové podlahy svépomocí se raději nepouštějte

 • Při pokládce tvrdé anhydritové podlahy je třeba profesionální vybavení a odborné znalosti. Proto není dobrou volbou pouštět se do ní svépomocí.
 • Posouzení podkladu a zejména jeho vlhkosti vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti a měl by ho provést profesionál v oboru, který dokáže nejen vyhodnotit současný stav, ale zahrnout do propočtu i vnější vlivy, které mohou na anhydrit působit v okamžiku pokládky i v budoucnu.
 • Před samotným litím je třeba připravit anhydrit v optimální hustotě. Anhydritová směs nesmí být příliš tekutá, aby nebyl narušen proces optimálního schnutí, ale ani příliš hutná, aby správně zatekla do všech skulin a prostor mezi instalacemi. Namíchání anhydritu o správné hustotě vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti. Anhydritová směs navíc rychle vysychá a je třeba s ní pracovat rychle.

Anhydritová podlaha od naší firmy vám bude dobře sloužit dlouhou řadu let

Pouze správně připravená směs a rovnoměrné vylití zaručí vysokou pevnost a odolnost anhydritové podlahy. Pokud tedy chcete, aby vám anhydritová podlaha dobře sloužila a měla dlouhou životnost, využijte při její pokládce služby profesionální firmy. Rádi vám položíme anhydritovou podlahu o libovolně velké ploše. Zajistíme i zhodnocení stavu podkladu a celkové vlhkosti. Stejně profesionálně zrealizujeme velké i malé zakázky. Anhydritová podlaha od nás vám bude skvěle sloužit dlouhou řadu let.

Výhody realizace anhydritové podlahy od nás

 • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou realizaci anhydritových podlah včetně provedení všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
 • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
 • S realizací nejen anhydritových podlah máme mnoholeté zkušeností.
 • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
 • Používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
 • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované podlahy.
 • Realizujeme anhydritové podlahy na malých i rozměrných plochách.
 • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim realizujeme anhydritovou podlahu přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat návštěvu našeho technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, emailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám pokládku podlahy přesně podle Vašich představ.