• +420 732 653 601

Bambusové podlahy

Dřevěné podlahy

Bambus, je podlahová krytina s netradičním elegantním vzhledem a skvělými fyzikálními a užitnými vlastnostmi, díky kterým si v posledních letech získal významné místo mezi podlahovými krytinami na našem trhu. Jako originální a neotřelý materiál si ho oblíbila i řada významných architektů. Bambusová podlaha je řešením, které dodá interiéru unikátní a neotřelý vzhled. Jako ostatní podlahy z přírodních materiálů poskytuje bambusová podlaha dokonalý komfort při chůzi a interiéru dodává pocit tepla a útulnou atmosféru. Proto se bambusové podlahy stále častěji uplatňují v interiérech bytů a obytných i bytových domů. Jejich využití je ale možné i v komerčních prostorách.

Jediná travina vhodná pro výrobu podlah

Bambus je jediná travina na světě, která je vhodná pro výrobu podlahové krytiny. Jeho zemí původu je Čína. Díky novým technologiím výroby dosahují podlahové krytiny z lisovaného bambusu dvojnásobné tvrdosti oproti dubu. Bambus je lisován pod velkým tlakem, jehož působením dochází ke změně jeho vnitřní struktury. Výsledkem je bambusová deska, která má vzhled jednolitého dřeva.

Vlastnosti bambusu

Bambus je zcela ekologický materiál s nízkými nároky na údržbu. Ve stéblech bambusu je obsažen křemík, díky kterému vlastnosti bambusu v mnoha aspektech připomínají vlastnosti oceli. Tvrdost bambusu dosahuje v průměru 32 HB. Přesahuje tak tvrdost dubu nebo buku, která se běžně pohybuje mezi 23 a 24 HB. Vyšší tvrdost bambusu přináší jeho vyšší odolnost vůči poškození. Trvanlivost podlah zhotovených z bambusu je tedy výrazně vyšší než trvanlivost podlah z v Evropě běžně používaných dřevin.

Výhody bambusových podlah

  • Vysoká odolnost povrchu podlahové krytiny proti vodě, oděru a mechanickému poškození.
  • Bambus je značně pružný materiál, který poskytuje vysoký komfort při chůzi a je vhodný jako podlahová krytina i do tělocvičen a tanečních sálů.
  • Vysoká odolnost vůči vlivu světla a ultrafialového záření. Bambus si, i pokud je dlouhodobě vystaven slunečnímu záření, uchová původní barvu mnohem déle ne ostatní podlahové krytiny.
  • Vysoká tvrdost a pevnost podlahy.
  • Bambus je ekologický a snadno obnovitelný podlahový materiál.
  • Z bambusové podlahy se snadno odstraňují skvrny a její celková údržba je rychlá a nenáročná.
  • Elegantní a originální vzhled.
  • Podlahy z masivního bambusu se snadno renovují a jejich renovaci lze provést i opakovaně.

Bambusové podlahy jsou dostupné jak v provedení masivních parket nebo dlaždic, tak i jako sendvičové segmenty a plovoucí podlahové systémy se snadnější pokládkou. Bambusové podlahy se běžně dodávají s dlátovaným, hoblovaným nebo kartáčovaným povrchem. Lze je zakoupit jako již lakované nebo bez povrchové úpravy.