• +420 732 653 601

Pokládka koberců

Koberce

Příklad cenové nabídky realizované zakázky:

Pokládka zátěžového koberce včetně materiálu – 82m²

Příprava a montáž:
Vysátí a příprava podkladu 25,-/m²
Pokládka koberce 140,-/m²
Instalace obvodových lišt 65,-/m
Montáž přechodových/ukončovacích lišt 180,-/ks
Doprava 500,-/den
Materiál:
Krytina 205,-/m²
Lišty 35,-/m
Přechodové profily 230,-/ks
Lepidlo na koberec 16,-/m²
Práce celkem: 19.770,-
Materiál celkem: 21.742,-
Konečná cena zakázky

41.512,-

Koberce jsou tradiční a stále oblíbená podlahová krytina, proto je pokládka koberců našimi klienty stále hojně vyhledávaná. Vyrábějí se jak kusové, které mohou posloužit jako doplněk libovolného typu podlahy, tak celoplošné, které jsou plnohodnotnou podlahovou krytinou.

Buď vysoká odolnost nebo komfort

Koberce se vyrábějí od extrémně zátěžových až maximálně pohodlné a hebké s vysokým měkkým vlasem. Žádný koberec ale není schopen poskytnout vysokou mechanickou odolnost a maximální komfort zároveň.

Dělení koberců podle typu vlasu

  • Koberce vpichované zvládnou vysokou zátěž a jsou tedy vhodné do frekventovaných místností i jako podklad, na kterém jsou položeny kusové koberce.
  • Smyčkové koberce jsou zátěžové a odolné proti sešlapání. Proto jsou vynikající podlahovou krytinou i na tak frekventovaná místa, jako jsou chodby.
  • Koberce s řezaným vlasem se vyrábějí v široké škále variant. S řezaným vlasem jsou dostupné jak koberce , tak i maximálně pohodlné a hebké koberce s vysokým vlasem.
  • Některé koberce jsou tkány způsobem, který kombinuje vlas a smyčku.

Materiály pro výrobu koberců

  • Polyamid je pružný a mechanicky odolný materiál s dlouhou životností. Výborně odolává špíně a slehlá vlákna se dokáží vrátit do původní podoby.
  • Polypropylen je levnější materiál s dobrými antistatickými vlastnostmi. Je méně pružný než polyamid.
  • Polyester je měkké vlákno, jehož mechanická odolnost je vyšší než odolnost polypropylenu
  • Tradičním materiálem pro výrobu koberců je vlna. Vlněné koberce jsou pohodlné a dobře se čistí. Jejich dalším kladem je nehořlavost. Vlněné koberce jsou výrazně dražší než koberce z umělých vláken.

Důležité je pečlivé čištění

Nevýhodou koberce je, že se v něm snadno usazuje prach a nejrůznější nečistoty. Proto je důležité koberce často a důkladně čistit, zejména pokud jsou mezi členy domácnosti alergici, astmatici nebo lidé s respiračními potížemi. Pokud tedy někdo ve vaší domácnosti trpí těmito problémy nebo jste vybrali koberec s hustým vlasem, je vhodné pořídit kvalitní a výkonný vysavač a koberec ideálně každý den pečlivě vysát. Koberec je také dobré čas od času vyčistit mokrou cestou. Mokré čištění ale není možné u všech typů koberců.

Pokládka koberců, když máte domácího mazlíčka

Pokud bude koberec umístěn v prostorách, kde se pohybují domácí zvířata, je třeba počítat s tím, že i při pravidelném a důsledném čištění se Vám pravděpodobně nepovede zbavit koberec všech chlupů, které Váš mazlíček poztrácel. Ideální je tedy zajistit pokládku koberce, ze kterého se dají chlupy jednoduše odstranit. Ideální jsou koberce s nízkým vlasem. Pokud navíc zvolíte koberec barvy, která je podobná barvě srsti Vašeho psa nebo kočky, případně koberec melírovaný v podobné barevné škále, zachová si Váš koberec po dlouhou dobu krásný vzhled.