• +420 732 653 601

Pokládka marmolea

Elastické podlahy

Pokládka marmolea je v podstatě stejná jako pokládka klasického linolea. Je ji možné realizovat buď volným položením nebo celoplošným nalepením. Oba způsoby mají jedno společné – je nutné provést je pečlivě a přesně dodržet pracovní postupy.

Jak správně položit marmoleum a čeho se při jeho pokládce vyvarovat

 • Pokládka marmolea v první řadě vyžaduje dobře připravený podklad. Ideální je, když jeho stav ještě před započetím jakýchkoli prací posoudí odborník. Nejdůležitější je, aby měl podklad zcela rovný povrch. Dále je třeba, aby byl naprosto suchý a dokonale čistý. Pokud přípravu povrchu podceníme, nedopracujeme se ani při sebepečlivější pokládce kvalitního a dlouhodobě funkčního výsledku.
 • Pokud není povrch podkladu dostatečně rovný, je třeba ho upravit stěrkou.
 • Při řezání marmolea na požadovanou velikost a případném ořezávání jeho okrajů je třeba pracovat s maximální pečlivostí, abychom přešli vytvoření zubů nebo nerovností. Při špatném oříznutí se nebudou spoje mezi jednotlivými kusy marmolea a jeho napojení ke zdem a prahům estetické a nebudeme spokojeni s výsledkem.
 • Při tvorbě spár si je třeba dát pozor nejen estetickou stránku věci, ale zejména na to, aby ve spárách nevznikly netěsnosti, kterými by mohla pronikat vlhkost i nečistoty.
 • Pokládáme-li marmoleum celoplošným lepením, je třeba použít kvalitní podlahářské lepidlo. To je třeba rovnoměrně nanést po celé ploše marmolea, aby se pod marmoleem nevytvořily nerovnosti. Při samotném lepení marmolea k podkladu musíme zamezit vzniku vzduchových kapes a bublin. Stejně postupujeme, i pokud lepíme podlahu z dílců marmolea. Lepení marmolea není žádná hračka a vyžaduje naprostou přesnost, zručnost a zkušenost s prací s podlahářským lepidlem. Špatně provedené nalepení může způsobit i úplný nezdar práce a zničení použitého marmolea. Proto je pro laiky lepší nechat si marmoleum položit odbornou firmou, jejíž pracovníci jsou v pokládce marmolea zběhlí a pracovní postupy mají v malíčku.

Pokládku marmolea zvládneme k vaší plné spokojenosti

Pokud tedy nejste v lepení elastických krytin zběhlí, raději využijte služeb profesionálů a ušetřete si tak námahu, čas i nervy. Mějte na paměti, že by vám pokládka marmolea trvala mnohem déle než zkušeným podlahářům a výsledek vaší práce by pravděpodobně nebyl perfektní. Pokud svěříte pokládku marmolea nám, budete se záhy těšit novou perfektně položenou podlahou a nejen že námi provedené práce dostanete záruku; zůstane zachována i záruka na materiál, která při neodborně provedené pokládce obvykle zaniká. Navíc za vás vyřešíme nejen samotnou pokládku, ale i přípravné práce včetně posouzení a přípravy povrchu.

Výhody pokládky marmolea od nás

 • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou pokládku marmolea včetně realizace všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
 • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
 • S pokládkou nejen marmolea máme mnoholeté zkušeností.
 • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
 • Při naší práci používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
 • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované podlahy.
 • Realizujeme pokládku marmolea na malých i rozměrných plochách.
 • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim položíme marmoleum přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat návštěvu našeho technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, emailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám pokládku podlahy přesně podle Vašich představ.