• +420 732 653 601

Pokládka teracových podlah

Mineralní podlahy

Teraco je podlahový materiál s dlouhou tradicí a stále se těší velké oblibě. Je vyhlášené svou dlouhou životností, která je dána jak vlastnostmi materiálu, tak i správným položením teraca. Pokládka teracové podlahy vyžaduje odborné znalosti a zkušenosti. Její součástí jsou i úpravy, ořezávání a broušení jednotlivých dlaždic tak, aby okraje hotové podlahy přesně dosedaly k stěnám a prahům.

Pokládka teracových podlah má mnohá úskalí

Pokládka teracové podlahy sice není tak náročná jako pokládka ostatních minerálních podlah, i tak se do ní svépomocí raději nepouštějte. Teraco nejsou obyčejné dlaždice; jelikož obsahuje kamennou, obvykle mramorovou drť, je jeho řezání a broušení podobné jako opracovávání kamenných desek. Málokdo, kdo není podlahář, má dostatek zkušeností s opracováním teraca. K úspěšné práci s kvalitním výsledkem je navíc třeba i kvalitní vybavení. Proto pokládku teracové podlahy raději svěřte profesionální firmě, která vám ušetří čas i starosti a pokládku teracové podlahy hravě zvládne.

Nač je třeba dbát při pokládce teracové podlahy

Při pokládce teracové podlahy je důležité nepodceňovat dodržení pracovních postupů a kvalitu nástrojů a přístrojů. Navíc je třeba dodržovat zásady bezpečnosti práce a používat potřebné ochranné pomůcky. Teraco je pevný a tvrdý materiál a pro jeho kvalitní opracování jsou potřeba profesionální nástroje a přístroje, které zajistí přesný výsledek. Při řezání a opracovávání teraca navíc může relativně snadno dojít i k vážnému zranění. Z teracových bloků mohou při řezání odletovat štěpiny kamenů, proto je vhodné chránit zrak pracovníka a zároveň i zajistit i bezpečí osob, které se pohybují na staveništi.

Postup pokládky teracových podlah

 • Před započetím samotné pokládky teracové podlahy je nezbytné zajistit, aby byl podklad rovný, naprosto čistý a suchý. Případné nerovnosti podkladu je nutné vyrovnat stěrkou.
 • Jakmile máme připravený podklad, můžeme se pustit do rozvržení rozmístění dlaždic na podlaze. V případě potřeby rovnou dlaždice, přiléhající k stěnám, ořízneme na požadovanou velikost.
 • Lepení teracové podlahy je náročné na přesnost. Lepidlo je třeba roztáhnout po podlaze, přesně přiložit teracové desky a dobře je k podkladu přiklepnout.
 • Následně je třeba vyspárovat prostory mezi jednotlivými dlaždicemi.

Zrealizujeme vám profesionální pokládku teracové podlahy

Pokládka teracových podlah je pro naši firmu hračka. Máme v oboru bohaté zkušenosti a postaráme se o vše od začátku až do předání hotové podlahy. Zajistíme odbornou pokládku teracové podlahy, i realizaci všech přípravných prací. S podlahou od nás budete spokojeni dlouhá desetiletí.

Výhody pokládky teracové podlahy od nás

 • Zaručujeme zcela profesionální a odbornou pokládku teracových podlah včetně realizace všech přípravných prací, jako je zaměření nebo očištění povrchu.
 • Na veškerou naši práci poskytujeme zákonnou záruku.
 • S pokládkou nejen teracových podlah máme mnoholeté zkušeností.
 • Naši zaměstnanci jsou perfektně vyškolení profesionálové s dlouhodobou praxí.
 • Používáme pouze profesionální nástroje a přípravky.
 • Našim zákazníkům poskytujeme vysoce kvalitní a komplexní služby bez ohledu na plochu realizované podlahy.
 • Realizujeme pokládku teracových podlah na malých i rozměrných plochách.
 • Našim zákazníkům šetříme čas i starosti a za příznivou cenu jim položíme teracovou podlahu přesně podle jejich představ.

Zajímají Vás naše ceny realizace podlah? Přejete si sjednat návštěvu našeho technika? Máte dotaz týkající se našich služeb? Kontaktujte nás na našem telefonním čísle, emailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s Vámi projdeme všechny detaily zakázky a vyřešíme Vám pokládku podlahy přesně podle Vašich představ.